List intencyjny

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszam do udziału w II edycji Kongresu Forum Pediatrii Praktycznej  –  Cztery Pory Roku, który odbędzie się w dniach 19-20 maja w Katowicach.

Pozostając w konwencji roku ubiegłego, podzieliliśmy Kongres na cztery sesje – pory roku i dołożyliśmy wszelkich starań, aby wykłady zawarte w poszczególnych blokach naukowych były tematycznie związane z obowiązującą porą roku. Naszym głównym celem jest przekazanie wszystkim uczestnikom  jak największej dawki praktycznej wiedzy, którą będą mogli wykorzystać w swojej codziennej pracy z pacjentami.

Wśród tematyki pojawią się wykłady poświęcone najczęściej występującym problemom dzieci chorych, omówimy sytuacje niejednoznaczne, pochylimy się nad tematami z obszarów interdyscyplinarnych i wejdziemy w świat pediatrii dla koneserów, czyli tematów trudnych i rzadko spotykanych, ale niezwykle interesujących.

Jestem przekonany, że czas spędzony w Katowicach spełni Państwa oczekiwania co do poziomu merytorycznego Kongresu, przyniesie wiele niezapomnianych wrażeń, przyczyni się do pogłębienia więzów przyjaźni, dalszej integracji środowiska pediatrów, nawiązania kontaktów przydatnych w dalszej pracy zawodowej, a także będzie okazją do miłego wypoczynku na Śląsku.

Z serdecznymi pozdrowieniami,

dr hab. n. med. Piotr Albrecht
kierownik naukowy kongresu